Ako ďalej?

Rožňava 

Úvahy dopisovateľa Františka Brezinu, ako ďalej?

No nadišiel čas, kedy sa musím takto verejne opýtať či prispievať svojími prispevkami alebo nie? Všetky príspevky, ktoré na tejto stránke vyšli sa tam objavili nie kvôli tomu, že nemám čo robiť a tak sa zabávam týmto spôsobom. Prispievam z dôvodu toho, že nemôžem si nevšímať veci, ktoré trápia mnoho obyvateľov tohoto mesta, no títo nemajú odvahu so svojimi názormi podeliť sa z inými alebo nemajú odvahu o ních písať a ešte sa aj pod svoje príspevky podpísať. Tých mojich príspevkov nie je veľa - píšem odkedy mám internet. Ale. Pýtam sa, čo sa zmení, keď každý len bude ticho doma nadávať. Nič. Ludia čo by mali problémy mesta a jeho obyvateľov riešiť si budú myslieť, že všetko je O.K. a nič sa nezmení. Keď sa ale o tom písať bude a nič sa nezmení tak potom, ked už nič iné, aspoň budete vedieť koho voliť na budúce. Nedá mi aby som sa nevyjadril k niektorým mojim príspevkom.

Nebezpečné parkovanie na Juhu - no bolo nebezpečné alebo nebolo? Ja si stále myslím, že bolo. Niektoré diskusné príspevky boli od veci, ale nič to. Ja by som rád vedel, ako by sa zachoval niektorý z diskutujúcich, ak by riadil svoje vozidlo a kvôli fialovej dodávke by mu niekto rozbil auto? Viete ako? No všetku vinu by hádzal na fialové auto, že kvôli nemu nevidel a podobne. Ved aj dnes tam stoja vozidlá, no malé, cez ktoré je vidieť. Tie mi vôbec nevadia.O malom počte parkovacích miest ja dobre viem. Je to úplne iná téma.

Ničenie zelene vodičmi na Edelenyskej - no tam som nemohol akceptovať diskusné príspevky, že inak sa nedá. Dá sa, len treba chcieť. A keď zájdem do extrémov, tak dobre, prejdem aj po tráve, ale tak, že zničím 3 m trávy a nie 20 metrov. Myslí si niekto, že ja keď prídem domov pred polnocou, tak mám kde zaparkovať? Nemám a tiež by som to mohol odstaviť na trávu a basta. Zaparkujem niekedy aj tristo metrov od baráku. No a skúste v Košiciach jazdiť po tráve, alebo zaparkovať na tráve. Ráno tam auto nenájdete. Býval som tam roky rokúce, takže viem, o čom píšem. A už keď niekto vie, že ráno bude zablokovaný inými autami, tak tam nezaparkujem. Alebo musím parkovať pred vchodom za každú cenu? Minule, keď po dostavaní garáží na Edelenyskej odvážali zeminu, tak vodič autobágru si to na miesto nakládky namieril rovno cez trávnik a zničil niekoľko tam vysadených stromčekov. Všimol si to niekto? Žiaľ, nemal som po ruke foťák.

Chýbajúca dopravná značka v obci Rakovnica - no chýba tam už dostatočne dlho na to, aby ju tam niekto vrátil späť. Čaká sa na to, až tam niekto príde o život? Od uverejnenia článku sa nič nezmenilo. Zájdem preto za starostom, či vôbec o tom vie. Kto z vás by to urobil?

Nemocnica - keď Vám spadne tehla na hlavu a náhodou to prežijete, až potom budete písať, ako je dobré, že nejaký Brezina existuje? Oslovil som aj riaditeľa nemocnice. Kto z vás by to urobil?

K dopravným značkám - no čo sa zmení keď každý bude mlčať a nič si nevšímať? Nič. Nám domácim to asi ani nevadí, Ale čo cudzinci? Veď musia neveriacky krútiť hlavou, čo za expertov tu máme. Všimol si to niekto z vás tento dopravný nezmysel, a ak áno, čo ste urobili? Nič.

Dopravné nehody - články neboli o tom zabávať sa na nešťastí iných. Kto to takto chápe, tak je mi ho ľúto. Ako sa jazdí, každý vie. Ale len vodič, blbec, nestiahne nohu z plynového pedálu aspoň na nejaký čas, keď si spomenie na tieto obrázky, alebo keď prechádza miestom dopravnej nehody, kde na zemi ležia plachtami zakrytí ľudia. Keby sa týmto zabránilo len jednej dopravnej nehode, tak to celé má zmysel. Aj vodič Golfu nech sa nehnevá, ale to nebolo o ňom. To bol len vztýčený prst - pozor šmýka sa! Takých Golfov behá po svete spústa. Takže aký sedliak? No a dávam vám slovo, že keď nabúram ja tak, foto tu bude čo najskôr. Aj sa dozviete prečo som nabúral a aj sa pod to podpíšem. A keď to bude z mojej hlúposti, tak si to tam prečítate tiež. Kto z vás by to takto verejne sľúbil?

Viete, neskutočne rád (keď budem ešte písať) by som písal len a len o pozitývnych veciach. No tu v Rožnave je ich ako šafránu (viz. posledný príspevok o mestskej polícii).

Skutočne, keď si nik nebude nič všímať, tak sa tu ani nič tak skoro nezmení. A zmeniť tu je toho dosť a za málo penazí. Len ľudia zodpovední za veci verejné to musia riešiť v prvom rade a keď to každému bude "šumi fuk" čo sa deje, tak ničoho pozitívneho sa nedočkáme. Ja osobne som oslovil aj primátora mesta, aj riaditeľa nemocniice aj iných kompetentných . Urobil to niekto z vás?

Budme radi, že nejaký Ocelník existuje. Určite vie, že nie každý článok vyhovuje každému a že si občas proti sebe poštve ľudí. No buďte aj vy tak odvážni. Nič vám nebráni písať na vlastnej stránke, alebo aspoň prispievať článkami na jeho stránku. Je to internet, cez ktorý sa obyvatelia mesta pracujúci v zahraničí dozvedia o tom čo sa tu deje, na to nezabúdajme. Veľmi rád by som poznal váš názor.

Dúfam, že vás článok zaujme. No a zaujíma ma hlavne: Písať alebo nepísať?

František Brezina, 6.1.2008

Samozrejme že písať. Nie

Samozrejme že písať. Nie som síce osoba, ktorá reaguje na príspevky, ale som žena, ktorá si túto stránku rada prečíta a urobí si vlastný úsudok. Pán Brezina - ste ten najpovolanejší človek na kritiku v Rožňave, aj keď ste dlhé roky bol v Košiciach. Jazdíte autoškolou a vy máte tie naše uličky pekne obkukané a som rada, že pridáte aj fotečky z okolia Rožňavy. Aj keď sa to nezdá, ale Vaše meno som začala lepšie registrovať a aj články čítam pozornejšie. Fakt majú čosi do seba. Takže opäť opakujem - písať.

.

No ked už každý vie, kde pracujem, tak nech každý vie aj ako vyzerám.

Ing. František Brezina, 50 rokov nazad

To som ja Ing.František Brezina pred 50-imi rokmi.

Vdaka.

Vdaka. To poteší.

Pozdravujem, samozrejme ze

Pozdravujem, samozrejme ze pisat !!! Doporucujem zalozit samostatny link pre pisanie a postrehy obcanov, mohol by sa rozdelit na rozne temy! Skuste napisat na mestsky urad e-mail - ziadna adresa

Najake diskusne fora

Najake diskusne fora pripravujem na tejto stranke, jedno sa urcite bude tykat chodu mesta. :-)

E-mail

Pozrite na oficiálnu stránku mesta Roznava. V kontaktoch nájdete všetký e - maily

Link.

No ja som to pravdepodobne pochopil. Autor príspevku zrejme navrhoval vedeniu mesta založiť si svoju stránku kde by sa obyvatelia mesta mohli sťažovať a k tomu sa aj vyjadrovať. Jajaj!! Uplietli by si na seba bič a problémami obyvateľov by sa museli už začať konečne zaoberať. Takže neverím, že k tomu dôjde. Autor diskusného príspevku. Skúste osloviť pána primátora. Adresu určite nájdete na nete.

Nerozumiem.

Trochu nerozumiem, co ma s touto strankou, ktoru financujem JA z vlastnych penazi spolocne mestsky urad ??? Toto je stranka v rukach sukromnej osoby!

bezpečnosť

úplne súhlasím s autorom článku pánom Brezinom. a ak hovoríme o doprave dávam jeden návrh pre vedenie mesta,a to aby sa urobila úplná revízia dopravy mesta Rožňava, samozrejme za asistencie dopravného inšpektoriátu a mestskej polície.to znamená aby sa určil tím ľudí ktorý dohliadnú na vodorovné aj zvislé značenie,na zákazy parkovania na chodníkoch alebo tráve,výraznejšie značenie prechodov pre chodcov poprípade spomalovacie pásy v blízkoszti škôl,a ine formy kovovych ci betonovych zabran atd´. o chýbajúcom vodorovnom značení po celom meste radšej ani nehovorím. a na záver len pripomínam,že všetko čo som spomenul sa týka našej (rozumej nás všetkých) bezpečnosti, a čo ak nie bezpečnosť je na prvom mieste ako všade na svete. ešte otázočka, že prečo sa neinvestuje 3 krát viac do kamerového systému?určite je to najúčinnejšia forma prevencie.

Vodorovné značenie.

Z dobrých zdrojov viem, že vodorovné značenie bolo robené bez konzultácie resp. schválenia dopravným inšpektorátom. To však nič nemení na skutočnosti, že sa s tým už dávno malo niečo robiť. Opraviť, či upraviť a nie len konštatovať. Na nápravu budeme čakať zrejme až pri novom značení na jar alebo v lete. Už som mal aj chuť zobrať štetec a vec uviesť na správnu mieru. No asi by som dobre nepochodil. Mesto jednoducho nespolupracuje pri rôznych akciách s odborníkmi.

Bezpečnosť.

Absolútny súhlas, vcelku dobrý návod a snád aj realizovateľný.Ale aj tak sa Vás pán Kantrenics pýtam : Písať či nepísať?

Z obsahu príspevku je

Z obsahu príspevku je odpoveď jasná!

Písať, určite písať!

Písať, určite písať! Nedajte sa odradiť, v tomto meste treba už konečne preraziť a poukazovať na dobré i zlé veci. A možno sa raz niektoré veci stanú aj tu samozrejmosťou (napr.:ak nie odtiahnutie auta zaparkovaného na zeleni, tak aspoň poriadna pokuta - snáď by si to rozmyslel). Držím Vám palce a možno niekedy jedna téma "nalepí na seba" druhú príbuznú a okruh problému sa rozšíri. Nevzdávajte to ani vtedy a otvorte, aj keď osobitne, tú ďaľšiu. Veď v tomto meste by nám už malo ísť konečne o dobro veci. Je tu o čom písať a možno niekto aspoň týmto spôsobom sa pridá. A možno ten malý krôčik reakcie pohne veci dopredu.

Písať....

Dakujem. Je treba však do toho búšiť z každej strany.

Miesto pre Vašu reklamu

Voľby NR SR 2020

Reklamná agentúra Rožňava

Komunálne voľby 2018

recepty

Rožňavské absurdity

Voľby do VÚC 2017

Priestory na podnikateľské účely na prenájom

útulok pre zvieratá

Ranč Jovice

Autoškola Guľáš Jozef Rožňava

dopravná nehoda

Šípkarský klub Rožňava

...

Počasie Rožňava tu

...

Miesto pre Vašu reklamu

Staršie reklamy - klik TU.

Anketa

Ste za pešiu zónu bez áut na Námestí baníkov v Rožňave?:

Minibager

Poruchová služba NON - STOP PRÁCE VODA - KÚRENIE - KANALIZÁCIA

JF spol s. r. o.

Miesto pre Vašu reklamu

faktúry Mesta Rožňava

MEDIÁTOR Mgr.; MSc. Erika Ocelníková

PNEUBOX

Miesto pre Vašu reklamu

Miesto pre Vašu reklamu

Miesto pre Vašu reklamu

Miesto pre Vašu reklamu

Miesto pre Vašu reklamu

Vstavané skrine

Kozmetický salón PERFEKT