Pedikúra - manikúra  minibager

Jubilejný 20. ročník Memoriálu L. Szántaia bol plný pohody

jubilejný  20. ročník Memoriálu L. Szántaia

...

V nedeľu 25. septembra sa v Rožňave konali už tradičné cyklistické preteky, ktoré pre mnohých jazdcov symbolizujú záver letnej cyklistickej sezóny. Je to Memoriál Ladislava Szántaia, ktorého jubilejný 20. ročník sa niesol v znamení  priateľskej atmosféry a spomienok spojených s históriou týchto pretekov. Tento ročník bol zároveň súčasťou Medzinárodného týždňa mobility zameraného na podporu aktívneho životného štýlu a pohybu.

Za ideálneho cyklistického slnečného počasia sa na štart postavilo viac ako šesťdesiat pretekárov zo štyroch krajín. Súťažilo sa v siedmych kategóriách. Jazdil sa  už tradičný malý Roštársky okruh, ktorého trasa vedie z Rožňavy cez Betliar, Gemerskú Polomu, Henckovce, Roštár, Štítnik, Honce, Rakovnicu, Rožňavské Bystré a Rudnú späť do Rožňavy.

Kategórie juniorov do 18 rokov, žien, mužov nad 60 rokov a dvoch hoby kategórií mužov od 19 do 39 rokov a od 40 do 59 rokov  absolvovali jeden okruh dlhý 40 kilometrov. Výkonnostní pretekári v dvoch kategóriách mužov do 39 rokov a nad 40 rokov pretekali na 2 okruhy s celkovou dĺžkou trate 76 kilometrov. Oproti minulým ročníkom bola vytvorená nová kategória a to Muži nad 60 rokov. Práve v tejto vekovej kategórii vidíme v posledných rokoch nárast aktívne jazdiacich pretekárov.

Celkovým víťazom na krátkej trati sa stal Tomáš Vaško z cyklistického klubu Velodrom Prešov, na dlhej trati zvíťazil Majster Maďarska v časovke jednotlivcov Gábor Fejes z tímu Dr. Bátorfi Adria KTK.

Týchto pretekov sa zúčastnili aj pretekári z okolia Rožňavy. V kategórii nad 60 rokov obsadil Aladár Dubai štvrté miesto, Roman Hlbočan v kategórii Mužov D od 40 do 59 rokov na krátkej trati piate miesto a Ladislav Máté deviate miesto. Najlepšie sa umiestnil Stanislav Ďuraj z Gočova, ktorý sa stal víťazom Mužov od 19 do 39 rokov na krátkej trati. V tejto kategórii obsadil Kristián Baffi dvanáste a Peter Čunočka trináste miesto.

Sme radi, že medzi účastníkmi pretekov vidíme jazdcov, ktorí sa každoročne týchto pretekov zúčastňujú a  stali sa ich neodmysliteľnou súčasťou.  Okrem slovenských jazdcov sú to dnes aj pretekári z Poľska a Maďarska. Zároveň radi privítame všetkých, pre ktorých sa cyklistika a aktívny životný štýl stali koníčkom, pri ktorom môžu stretnúť nových priateľov a zmerať si s nimi svoje sily. Radi by sme privítali viac pretekárov z okolia Rožňavy hlavne v hoby kategóriách.

K príjemnej atmosfére pretekov prispelo tiež prostredie centra voľného času, kde bola kancelária pretekov a celkové vyhodnotenie. Poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa pričinili o hladký priebeh pretekov a ich zabezpečenie.  Okrem organizátorov sú to aj všetci sponzori, vedenie mesta Rožňava, dobrovoľníci, ktorí prišli pomôcť, komisári na križovatkách a príslušníci policajného zboru, ktorí počas celých pretekov dohliadali na bezpečnosť a bezproblémový chod pretekov.