Večerná zasnežená Rožňava

Večerná zasnežená Rožňava

Rožňava tak trochu inak. Večerná a zasnežená.

Foto: Jozef Kmeť, 6.1.2008

Večerná zasnežená Rožňava

Cestári

Už o nich bolo písané aj v Korzári: http://www.cassovia.sk/korzar/clanok.php3?sub=7.1.2008/4657G

Cestári.

Hej. Cítal som to ale až po napísaní príspevku. Asi som sa nemýlil. Tým sa nechcem chváliť. Ja by som to za ich peniaze nerobil a ešte aby niekto na mna za to nadával. Myslím vodičov, opravárov.

Cestári.

Obrázky skutočne pekné. Skôr však budem reagovať na komentáre týkajúce sa cestárov. Jasné je, že ked napadá sneh a ten cestári nezlikvidujú najneskôr ihned tak sú oni na vine. Nehádžme ich však do jedného vreca. Kým v teplučku spíme oni v týchto časoch nocujú za volantom a snažia sa o nemožné. Vyhovieť všetkým a to čo najskôr. Jasné je však aj to, že niekto to riadi a usmernuje. Určite existuje plán , ktoré časti alebo cesty vyčistiť skôr a ktoré neskôr. Takže je tento plán dobrý? To za prvé. Za druhé bez toho aby ste sa museli pozerať na nejaké foto, viete s čím pracuju. Bolo to aj v jednom s príspevkov. Co robia v lete. No pripravujú sa na zimu. Co tak asi majú robiť ked v lete nesneží? Pripravujú tie" šrotovníky" aby vôbec boli v zime funkčné. No a ked ich majú pripravené, príde sneh a po pol hodine sa im táto technika začne rozpadávať a kaziť nie to čo opravili v lete ale niečo iné tak sú nič len chudáci. Ano problém je v technike no a samozrejme v jej počte a prevádzkyschopnosti. Na margo pani s kočíkom. Dobre prídu najprv k Vám. Vôbec by Vám nevadilo keby kvôli tomu bola nejaká dedina doslova odrezaná od sveta? Vy aspon si zavoláte taxík, pri najhoršom zájdete k lekárovi aj peši. Co ale ludia v týchto dedinách? Ani autobus, ani použiť vlastné auto, ani nemožnosť sanitky tam prísť, ani do práce, ani zásobovanie. Zasa je to problém niekoho iného čo by ho mal riešiť. Problém vedenia mesta, poslancov. Nech mi nik nehovorí, že túto stránku nik z vedenia mesta či poslancov nečíta. Zaregistroval niekto príspevok niektorého z nich Ja nie. No a ked už tak isto anonymný. Na tieto veci by mali reagovať v prvom rade oni.A aj sa pod svoje články podpísať, aby sme vedeli koho starosti občanov trápia. Niekedy by len stačilo : Ano vieme o tom, riešime to, no nedá sa s tým nič urobiť preto a preto. A je po debate. Velmi dobre viem, čo je odpratávanie snehu. Pamätám sa čo to boli za " šoky" udržať letisko v Košiciach v prevádzkyschopnom stave pre výcvik vojenských pilotov. Roman viem ako to vyzeralo v Nadabulej, bol som tam večer. Ráno bol nejaký pokus o odpluhovanie. No vtedy tam bola vrstva snehu tak 5cm. Pluh tam bol zbytočne, pretože taku tenkú vrstvu jednoducho nezhrnie. No aby toho zasa nebolo veľa. Ja osobne dakujem tým, ktorí nocovali za volantom svojich tátošov, ktoré by mali byť už skôr v múzeu než na ceste. Verím, že robili čo mohli a budú robiť dalej, pretože sneží zasa. No a na koho máme nadávať? Napíšem to jednoducho : Ryba smrdí od hlavy.

nikto tu na nikoho

nikto tu na nikoho nenadával, aspoň som si to nevšimla, každý tu napísal komentár k tomu čo postreho sám, jasné môžeme si zavolať taxík ibaže v ten inkriminovaný deň by tu bol mal problém aj ten taxík a nielen on ale napríklad aj záchranka...a ani dnes to tu nevyzerá lepšie...všetci sme si vedomí, že je to biedne s vozmi , ktoré majú k dispozícii naši cestári , ale možno práve naše príspevky niekoho dokopú k tomu aby s tým niečo začali robiť ( ak to vôbec čítajú kompetentní ľudia)..iba toľko

nikto tu na nikoho

Nikoho som nemenoval.A že nikto nenadával, tomu neverím.

Sťažnosti

Za chvílu nájdete na stránke další príspevok kde a ako sa môžte sťažovať. Ak máte záujem o mailové adresy vedenia mesta, odpíšte. Možno keby si pán primátor nekúpil nové služobné auto ale kupil za to mechanizmy na čistenie chodníkov od snehu tak sa nemáme o čom baviť.

nie za chvilku

az zajtra

Hot sprava

Hlasim, Nadabula prejazdná, odpluhovana. bol som tam dnes.

to su ale krasne fotky......

to su ale krasne fotky......

to su ale krasne fotky......

to su ale krasne fotky......

Re: sneh

Hurá sneží..Nedá mi ale musím reagovať na predošlé príspevky. To že cestári a vôbec, ľudia ktorý sú zodpovedný za výkon zimnej údržby komunikácií pracujú ako sa len najlepšie dá nie je neznámou vecou, ale treba si uvedomiť aj to s čím a za čo pracujú...!! To,že sa maká pomaly na technike patriacej skôr do múzea ako na cesty to si nik nevšíma, len všetci nadávajú, že sa nestíha a tak... Že sú aj vyššíe postavený ľudia ktorý by sa mali zamyslieť konečne nad tým, kam tochu zainvestovať a pomôcť tým hlavne mestu a ľuďom. Myslím to tak ,že by sa stíhalo pracovať a odpratávať takúto nádielku v čas, a miesto prestojov (niekedy za smenu aj viackrát) kôli poruchám na "nových" strojoch by sa v pokoji a hlavne rýchlejšie dalo pracovať. Netvrdím to len kôli tomu ,aby som bránil tých na ktorých svorne nadávame za neupratané cesty a chodníky, ale treba sa nad tým trochu zamyslieť kde je skrytá pravda. A na záver ešte chcem dodať že si to nevymýšľam ale mám to zo svojej praxe v tomto fachu. Síce je to už dosť dávno, no stroje boli už v tom čase staré a teraz žeby "omladli" ???? No neviem. Pozrite sa na ne a uvážte.... PS: Spomímnam na roky 1995 a tak..

sviatok- nestviatok, ked

sviatok- nestviatok, ked funguje pohotovosť v iných okresoch, tak prečo nemôže v RV?

no ty inteligent daj také

no ty inteligent daj také mesačné dieťa na sánky......

to nič to je klasický

to nič to je klasický cestársky syndróm a myslím si že už by sme si na to mali aj zvyknúť, či nie? Koho z vás by napadlo, že by v januári mohlo sneži. Inak chápem že vozidlá boli asi na hlavných ťahoch, ale potom nech sa nechvália ako minulý rok koľko ušetrili. miesto odmien mali prachy vložiť do tejto zimy a nie hneď ich prehajdáka a na robotu neostalo zase nič.

to je všetko v pohode ved

to je všetko v pohode ved 6.1. je sviatok a kto by už zavolal do služby cestárov odhrnúť cesty a očistiť chodníky to by museli zaplatiť 100 % za sviatok :-)) Zajtra to už bude v poriadku a jeden deň bez pohybu nikomu neublíži .

no áno to je síce všetko

no áno to je síce všetko pekné, ale!!!!! mamičky s kočiarikmi dnes ostali doma asi za trest!!! že prečo??? no keď už konečne nemáme na Juhu zašpinené cesty, tak ich máme pre istotu neodhrnuté a to nie len cesty , ale aj chodníky... bez urážky, ale sneží už od včera večera,t.j. 5.1.2008 a ak je niekto odkázaný sám na seba, tak...neviem si predstaviť, žeby niektorá mamička, ktorá ma dieťatko ešte v kočíku, potrebovala ísť k lekárovi alebo na nákup, tak dnes s kočiarom prejsť chodníkmi sídliska určite nemala šancu..na neodhrnutých chodníkoch sme mali čo robiť všetci..a to už nehovorím napr. o vozíčkaroch....asi niekoho zase sneženie prekvapilo ako každý rok-nič nové...

xxxx

a mamicka doma nema sanky?

Cesty DETTO

No ja som podla stôp na snehu na Budovatelsku hore do kopca tesne poobede vysiel snad prvy v ten den. Ha. A podarilo sa mi vyliezt. Horsie to bolo od TESCA kopec hore na Marikovszkeho. Asi 10 metrov pred vrcholom som musel tocit. Trochu som pobehal RV, cestarov som nestretol. Tiez som bol pozriet v Nadabulej. Halda neodparateho snehu vsade. Vsak je to mestska cast Roznavy. Aj tam by sa patrilo poslat pluh, nie?

Miesto pre Vašu reklamu

Voľby NR SR 2020

Reklamná agentúra Rožňava

Komunálne voľby 2018

recepty

Rožňavské absurdity

Voľby do VÚC 2017

Priestory na podnikateľské účely na prenájom

útulok pre zvieratá

Ranč Jovice

Autoškola Guľáš Jozef Rožňava

dopravná nehoda

Šípkarský klub Rožňava

...

Počasie Rožňava tu

...

Miesto pre Vašu reklamu

Staršie reklamy - klik TU.

Anketa

Ste za pešiu zónu bez áut na Námestí baníkov v Rožňave?:

Minibager

Poruchová služba NON - STOP PRÁCE VODA - KÚRENIE - KANALIZÁCIA

JF spol s. r. o.

Miesto pre Vašu reklamu

faktúry Mesta Rožňava

MEDIÁTOR Mgr.; MSc. Erika Ocelníková

PNEUBOX

Miesto pre Vašu reklamu

Miesto pre Vašu reklamu

Miesto pre Vašu reklamu

Miesto pre Vašu reklamu

Miesto pre Vašu reklamu

Vstavané skrine

Kozmetický salón PERFEKT