Pedikúra - manikúra  minibager

Čakal ju smutný koniec, no podarilo sa nám ju zachrániť !!!

Nadabula - kronika školy - 1899 - 1960

Nedávno sa mi dostala do ruky. Bola pohodená v zbere starého papiera, čakal ju krutý osud. Po recyklácii si s ňou mohol niekto vytrieť zadok, no našťastie tomu tak nebude. Je zachránená!

Veľmi zaujímavá aj svojim vekom a obsahom mimoriadne historicky vzácna kronika, ktorá datuje obdobie už od roku 1899 po rok 1960. Kronika školy terajšej mestskej časti Rožňavy, ktorou je Nadabula. Spolu s ňou sa mi podarilo zachrániť ešte jednu, ktorá na ňu nadväzuje a mapuje obdobie školských rokov 1962/63 - 1975/76. Presne v školskom roku 75/76 bola otvorená "Pionierka" v Rožňave, takže dôvod ukončenia záznamov je zrejme jasný.

Staršia kronika mala svoj osud nahnutý aj počas druhej svetovej vojny. Záznamy končia 31. augusta 1938 a pokračujú až školským rokom 1944/45. Po vojne z peknej školskej a tiež obecnej knižnice neostala ani jedna kniha. Táto kronika sa zachovala v štátnej ľudovej škole vo Vlachove.

Moja radosť zo záchrany kroník zrejme pramení aj z dôvodu, že v terajšej MČ Nadabula mám už zopár rokov letné a víkendové sídlo, vytvoril som si k nej pomerne silný vzťah.

V oboch kronikách je množstvo zaujímavých a hodnotných informácií, s ktorými sa s Vami postupne určite podelím na tejto stránke. Verte, bude to zaujímavé čítanie.

Roman Ocelník

Nadabula - kronika školy - 1899 - 1960

Miesto pre Vašu reklamu

Voľby NR SR 2020

Reklamná agentúra Rožňava

Komunálne voľby 2018

recepty

Rožňavské absurdity

Voľby do VÚC 2017

Priestory na podnikateľské účely na prenájom

útulok pre zvieratá

Ranč Jovice

Autoškola Guľáš Jozef Rožňava

dopravná nehoda

Šípkarský klub Rožňava

...

Počasie Rožňava tu

...

Miesto pre Vašu reklamu

Staršie reklamy - klik TU.

Anketa

Ste za pešiu zónu bez áut na Námestí baníkov v Rožňave?:

Minibager

faktúry Mesta Rožňava

Miesto pre Vašu reklamu

Miesto pre Vašu reklamu

Miesto pre Vašu reklamu

.