R.I.P., Peter Krupa !

a

...

Je mi ľúto, keď odchádzajú krásni ľudia... A smutno, že paleta výtvarníkov na Spiši sa postupne vytráca za dúhový most. Peter bol charizmatickou bytosťou, ktorá roky spájala tvorivé osobnosti, patril na Spiš tak, ako Majster Pavol, na ktorého sa úplne podobal...


Kondolenčná kniha bude pre verejnosť sprístupnená vo foyer Galérie umelcov Spiša od utorka, 13. 8. do nedele, 18. 8. 2019 v bežných otváracích hodinách.

Tvorivý svet spišských výtvarníkov prišiel o mimoriadnu osobnosť - umelca a pedagóga PETRA KRUPU (1944 - 2019), ktorý vychoval generácie úspešných autorov. Po takmer roku prehral boj o život minulú sobotu. Peter Krupa sa prezentoval v Galérii umelcov Spiša - ešte v plnej forme - na debatnom fóre o tvorbe Orbis Pictus 15. 11. 2017. Okrem výtvarného umenia sa venoval divadlu: jeho unikátna podoba s Majstrom Pavlom mu priniesla aj identické role.

Peter Krupa sa narodil v roku 1944 Tvrdošíne. Absolvoval štúdium na Pedagogickej fakulte Univerzity P. J. Šafárika v Prešove. Väčšiu časť svojej umeleckej tvorby tvoril v Spišskom Podhradí, kde pôsobil aj ako riaditeľ Základnej umeleckej školy. V roku 1976 debutoval výstavou v Levoči. Vlastnú tvorbu predstavil na viacerých výstavách doma i v zahraničí (Španielsko, Kanada, Japonsko, Poľsko a iné). V r. 2018 vystavoval v Tatranskej galérii so synom Petrom. Bol koordinátorom medzinárodného plenéru na Spišskej Kapitule a v Spišskom Podhradí. Zomrel 9. 8. 2019 v úzkom kruhu rodiny v Spišskom Podhradí, kde bude v stredu, 14. 8. 2019 pochovaný v rodinnom hrobe.

Mgr. Lucia Benická, riaditeľka Galérie umelcov Spiša

...

a

Miesto pre Vašu reklamu

Voľby NR SR 2020

Reklamná agentúra Rožňava

Komunálne voľby 2018

recepty

Rožňavské absurdity

Voľby do VÚC 2017

Priestory na podnikateľské účely na prenájom

útulok pre zvieratá

Ranč Jovice

Autoškola Guľáš Jozef Rožňava

dopravná nehoda

Šípkarský klub Rožňava

...

Počasie Rožňava tu

...

Miesto pre Vašu reklamu

Staršie reklamy - klik TU.

Anketa

V Rožňave plánujú postaviť predajňu MERCURY MARKET:

Minibager

Poruchová služba NON - STOP PRÁCE VODA - KÚRENIE - KANALIZÁCIA

Miesto pre Vašu reklamu

faktúry Mesta Rožňava

MEDIÁTOR Mgr.; MSc. Erika Ocelníková

PNEUBOX

Miesto pre Vašu reklamu

Miesto pre Vašu reklamu

Miesto pre Vašu reklamu

Miesto pre Vašu reklamu

Miesto pre Vašu reklamu

Vstavané skrine

Kozmetický salón PERFEKT