Pedikúra - manikúra  minibager

Jajaj, zase Košická!

havária Košická Rožňava dopravná nehoda   Pred malou chvíľkou, dnes, 20.11.2007 približne o 18,20 hodine sa stala ďalšia dopravná nehoda na “Košickej”. Zrazili sa modrá  Fabia a strieborný Hyundai, vodičku ktorého odviezla RZP na ošetrenie. Vec zadokumentovala a rieši polícia. O tejto križovatke som už písal neraz. Rozbehla sa aj diskusia, ohľadom semaforov. Mne sa podarilo zistiť, že štatistiky hovoria v prospech semaforov. Neostáva však iné, len viac pozornosti, a to nielen na tejto križovatke.

(Text a foto: Roman Ocelník)

havária Košická Rožňava dopravná nehoda

havária Košická Rožňava dopravná nehoda

Upozornenie! Pridané komentáre, ktoré nesúvisia s danou témou budú zmazané.

Semafor

Podľa mňa by tie semafory mohli ísť maximálne tak v lete. V zime je to extrémne nebezpečné pretože už nie raz bol problém smerom po Košickej dole zastaviť na červenú. Poznáme našich cestárov a ich schopnosti včas odpratať sneh a posypať, o poľadovici radšej pomlčím. Ináč všeobecne sú podľa mňa semafory v Rožňave zbytočným prepychom. Križovatka pri Bille zbytočne zdržuje premávku a to o sviatkoch keď stojíte na červenú a nikde nikoho ani nehovorím. Neviem kto to vymyslel dávať v Rožňave semafory ale asi počítal s extrémnym návalom ľudí do Tesca. Ale máme ich tak sa tešme.

ono je to o

ono je to o disciplinovanosti vodičov,nie o cestároch, ani o nevhodne umiestnených semafótoch, ale o dodržiavaní rýchlosti,hlavne dolu je myslím 40-tka a niektorí vodiči by si mali preopakovať pravidlá cestnej premávky,lebo nevedia jazdiť cez semafóry...niekoľkokrát som si všimol,že neodbočuje vľavo na zelenú ale až keď sa rozsvieti zelená šípka,ktorá je na opustenie križovatky,myslím si že ak by policajti toto sledovali len pár hodín,tak na pokutách vyberú solídnu sumu..

Nie som si ista, že

Nie som si ista, že semafory maju prednost. V Rožnave občanie nie su zvyknutý na to, že ked sa odbocuju do ľava a svieti zelena, aj tak maju dat prednosť iducim do prava. Vybočiť do lava na Košicku sa neda, ani ked ide semafor,lebo vždy treba dať prednosť a už zlenu nemame.

Jooj,zasa nejaky nepozorny

Jooj,zasa nejaky nepozorny vodic !

semafor? +alebo-

hmm...naco tam robili semafory ked su nevyuzite...ked tam uz su tak nech su zapnute nie?....je to cele postavene na hlavu...tak ked nieco mam tak to pouzijem nie??...ale cela roznava je dost blbo riesena...napr na juh sa niekto kto nepozna RV dostane tazko....tymi ulickami, jednosmerkami atd....

jasne statistiky, co k tomu

jasne statistiky, co k tomu dodat odkedy su tam tie semafory je tych havarii ovela viac podla toho co sledujem, s tou krizovatkou mam aj ja skusenost . myslim ze to boli zbytocne vyhodene peniaze, lebo kym tam neboli soferi davali vacsia pozor ako teraz

Nepochopim

1. Mesto dalo za nemale peniaze nainstalovat semafory, ktorych prevadzku naprojektoval dopravny inzinier 2. Vsade inde vo svete sa na semaforoch jazdi na zelenu, na cervenu sa stoji, na oranzovu...atd. Len v RV nie. 3. Je chyba naozaj v semaforoch ? 4. Navrhujem riesenie : Stale nam ktosi prednasa, ze policia kona aj ukladanim pokut preventivne. Staci, ked zapnu semafory a budu sledovat premavku najprv viditelne, neskor s videokamerou sledovat a pokutovat nedisciplinovanych vodicov ale aj chodcov. Je to zlozite ??

presne o tom som sa vyššie

presne o tom som sa vyššie vyjadril..je to tak...je ľahšie šmírovať,že kto nemá parkovací lístok:o)))

no z tou zelenou to nie je

no z tou zelenou to nie je také jednoznačné....nemáš tam šípku....trošku si preštuduj pravidlá cestnej premávky....

Semafory Košická.

Tak čo sa týka semaforov na ul.Košickej uvediem vec na správnu mieru. Berme, že semafory sú zapnuté. Poliaľ idete hore Košickou a na svetelnej križovatke /hornej/ chcete odbočiť vľavo a máte zelenú, môžte odbočiť pokiaľ v protismere neide žiadné vozidlo. Pokiaľ ide ste povinný dať prednosť oprotiidúcim vozidlám čo nie sú len tie vozidlá, ktoré idú rovno /k Bille/ ale aj tie, ktoré odbočuju vpravo. Pokiaľ ide viac vozidiel oproti a máte zelenú môžte vojsť do križovatky /pokiaľ tam už niekto nie je/. Po zasvietení zelenej šípky /Signál na opustenie križovatky/ môžte pokojne odbočiť. Tento signál Vám zaručuje, že všetci ostatní majú červenú. To jest odbočiť môžu len tí ktorí sú za hranicou križovatky. Je treba si preštudovať čo tvorí hranicu križovatky. Ak stojím pred semaforom na ktorom svieti červená a zasvieti signál na opustenie križovatky, nesmiem pokračovať v jazde. Je treba si uvedomiť, že ak svieti zelená mne svieti zelená aj oprotiidúcim. Funguje to takto kdekade inde nie len v Rožnave.

Miesto pre Vašu reklamu

Voľby NR SR 2020

Reklamná agentúra Rožňava

Komunálne voľby 2018

recepty

Rožňavské absurdity

Voľby do VÚC 2017

Priestory na podnikateľské účely na prenájom

útulok pre zvieratá

Ranč Jovice

Autoškola Guľáš Jozef Rožňava

dopravná nehoda

Šípkarský klub Rožňava

...

Počasie Rožňava tu

...

Miesto pre Vašu reklamu

Staršie reklamy - klik TU.

Anketa

Ste za pešiu zónu bez áut na Námestí baníkov v Rožňave?:

Minibager

faktúry Mesta Rožňava

Miesto pre Vašu reklamu

Miesto pre Vašu reklamu

Miesto pre Vašu reklamu

.